Barli bouwt met Area en SmartBuilds aan Mintveld
Gemeente Meierijstad, Mintveld Ontwikkeling, SmartBuilds (BPD), woningcorporatie Area en Barli hebben op 11 juni de handtekeningen gezet onder de samenwerking in project Mintveld in Veghel.
Mintveld is het vijfde nieuwbouwproject van SmartBuilds, onderdeel van BPD - de grootste gebieds- en woningontwikkelaar van Nederland. Na het eerdere project op Texel, is dit de tweede samenwerking tussen Barli en SmartBuilds.
De voorbereidingen zijn in volle gang: het huisnummerbesluit is goedgekeurd en de aanvraag voor de vergunning is ingediend. De start van de werkzaamheden voor de nieuwe woningen is gepland in 2027. In 2028 worden de eerste woningen opgeleverd.
Parkachtige omgeving
Mintveld wordt een groot park met fruit- & notenbomen, wandelpaden, 112 modulaire tijdelijke huurwoningen en 20 permanente koopwoningen voor verschillende doelgroepen en met bijbehorende parkeerplaatsen. De eerste fruit- & notenbomen zijn inmiddels gepland. Mintveld ligt op de agrarische gronden tussen het Lavasveld, Dasseweide en Udenseweg. Van het totale gebied wordt 75% ingericht als park en 25% is gereserveerd voor woningen.
Patrick Barské, directeur-bestuurder Area: "De vraag naar betaalbare sociale huurwoningen is groot en met deze 42 modulaire woningen bieden we straks mensen een hele fijne, passende plek. Dat we samen met alle partners ervoor kiezen om van Mintveld zo’n groene, duurzame omgeving te maken is bijzonder. Een parkachtige buurt waar bewoners prettig samen wonen en elkaar kunnen ontmoeten."
Gemengde wijk
De tijdelijke huurwoningen zijn bestemd voor een brede doelgroep, met 70 woningen voor middenhuur en 42 sociale huurwoningen. SmartBuilds van BPD realiseert de 70 middenhuurwoningen. Area verhuurt straks de 42 sociale huurwoningen. De 20 koopwoningen worden gebouwd door Mintveld Ontwikkeling BV en deze blijven permanent staan. De huurwoningen worden modulair gebouwd (grotendeels al in de fabriek), zijn duurzaam en verplaatsbaar. Na 45 jaar zullen de modulaire woningen worden verplaatst en wordt de vrijkomende ruimte ook als openbaar park ingericht
Remco Boer, directeur SmartBuilds van BPD: "Deze ontwikkeling laat zien wat er mogelijk is als publieke en private partijen goed samenwerken. Door te kiezen voor modulaire bouw voor de huurwoningen, kunnen we tempo maken én kwaliteit leveren. We zijn trots op de goede samenwerking met de gemeente, ontwikkelaar, grondeigenaar, woningcorporatie en de bouwer."
Meer nieuws
Bekijk het overzicht
